Segakoor Noorus ootab kontsertidele “Jõua, jõua, jõuluaega” Tallinnas ning Haapsalus. Kontserdid toimuvad 7. detsembril kell 19 Tallinna Peeteli kirikus ning 9. detsembril kell 16 Haapsalu Toomkirikus. Koori juhatavad dirigendid Maarja Helstein ning Taavi Hark. Sissepääs on tasuta.

Kontsertidel kõlavad jõuluteosed heliloojatelt Benjamin Britten ning Sander Sokk. Koos kooriga astuvad üles instrumentalistid Anna-Liisa Eller (kannel) ning Assia Cunego (harf).

Kontserdi nimiteose Jõua, jõua jõuluaega, segakoorile ja kandlele, on kirjutanud noor eesti helilooja Sander Sokk. Pühadehõngulise ja pisut rahvaliku alatooniga tsükli aluseks on helilooja valinud talve- ja jõuluteemalised tekstid eesti luuletajatelt. Teos on kirjutatud 2017. aastal just kõnealuste kontsertide tarbeks. 

Kontserdil kõlab ka Benjamin Britteni jõuluteos A Ceremony of Carols (Jõulutseremoonia), koorile ning harfile. See teos on algselt (1942) loodud küll lastekoorile, kuid 1955. aastal kirjutas helilooja Julius Harrisson sellest kirjastuse Boosey&Hawkes tellimusel seade ka segakoorile, mis neil kontsertidel kõlabki. Algselt jõululaulude kogumikuna ilmunud ning hiljem tsükliks vormunud teos on muusikaliselt väga eripalgeline ning selles leiab mõjutusi inglise rahvamuusikast. Teose tekstideks on keskaegsed jõululuuletused, mis pärinevad inglise luuleantoloogiast The English galaxy of shorter poems.

Nii on kahel jõuluteemalisel teosel, mida lahutab loomisest umbes 70 aastat, ühiseid inspiratsiooniallikaid – oma maa rahvamuusika ning emakeelne luule. Helikeelelt siiski täiesti erinevad, sobivad nad kontserdil suurepäraselt üksteist täiendama.