Laupäeval, 9. märtsil kell 19 toimub Eesti Raadio 1. Stuudios sarja HELIjaKEEL kontsert “Igatsus kui tuli tungija…”. 

Kontsert keskendub eelkõige Ernst Enno ja Riho Esko Maimetsa loomingule ning seosele teosoofilise maailmavaatega. Ettekandele tulevad Riho Esko Maimetsa “Kaks väikest palvet” ning uudisteos “Neli Enno laulu”, samuti kõlavad kontserdil Enno tekstidel põhinevad teosed Tõnu Kõrvitsalt, Pärt Uusbergilt, Eduard Tubinalt ning Gustav Ernesaksalt. Muusika vahele on põimitud vestlusring mida juhib Eesti Akadeemilise Usundiloo seltsi president Madis Arukask, vestluses osalevad religiooniuurija Siim Lill, TÜ kirjandusprofessor Arne Merilai, teosoof Anu-Reet Hausenberg ja helilooja Riho Esko Maimets.

Muusikat esitavad Harry Traksmann (viiul), Olga Voronova (viiul), Laur Eensalu (vioola), Leho Karin (tšello), Iris Oja (hääl), Diana Liiv (klaver) ja Ye Pan (metsasarv).

Käesoleval hooajal 2018/2019 keskendub sari HELIjaKEEL autorite erinevatele elufilosoofiatele ja selle peegeldumisele nende loomingus. Kõrvutatakse ja leitakse seoseid – kirjanike-heliloojate kooslusi – sarnaste religioossete ja filosoofiliste vaadete, mõjude või huvide kaudu.