20.-29. juulini saab nautida 20. järjestikust suve toimuvat heategevat kontserdisarja “Eesti mõisad 2018”. Kontserdid toimuvad mõisates, mis tõusnud uuele elule pärast Eesti iseseisvuse taastamist augustis 1991 (Maarjamäe loss, Kernu, Mädapea, Ruila mõisad). Toetused lähevad väikese Ruila mõisakooli laste loovuse arendamiseks väikekannelde soetamise fondi. Sarja aukülaline on armastatud kirjanik Leelo Tungal, kelle pere on Ruila mõisakooliga seotud juba mitmeid põlvkondi. 

KONTSERDID:
R, 20.07.2018 kell 18 Maarjamäe loss Tallinnas
R, 27.07.2018 kell 18 Kernu mõis Harjumaal
L, 28.07.2018 kell 16 Mädapea mõis Lääne-Virumaal
P, 29.07.2018 kell 17 Ruila mõisakool Harjumaal – PILETITETA

ESINEJAD:
Solist VALTER SOOSALU (tenor)
Barokkansambel CORELLI CONSORT ajastu pillidel
Haarav ajalooline taust JÜRI KUUSKEMAA

 

Agentuuri Corelli Music kroonijuveel, kontserdisari „Eesti mõisad” on unikaalne kultuurinähtus, milles romantiline mõisaelamus, ajalugu ja arhitektuuripärlid on ühendatud mõisate kuldajastu kauni muusika ja metseenlusega. Mõisate ajalugu ja arhitektuuri tutvustab igas mõisas oma tuntud muhedal moel kunstiajaloolane Jüri Kuuskemaa.

 

Igas mõisas on tund enne kontserdi algust ja vaheajal avatud mõnusad kohvikud. Ruila mõisakooli toetuseks on avatud korjanduskarbid, toimuvad heategevusmüügid. Sarja lõppkontserdile Ruila mõisas pileteid ei müüda, sisse pääseb vaba suurusega annetuse alusel.