Sellel nädalavahetusel on kammerkoor Collegium Musicale Saksamaal, kus antakse kaks kontserti, sh pühapäeval, 23. juulil kell 19 kõrgetasemelisel Rhein Vokal festivalil Maria Laach kloostris.

Laupäeval, 22. juulil antakse kontsert St Blasieni Toomkirikus. Kontsertidel kõlab eesti heliloojate looming  – Rudolf Tobias, Arvo Pärt, Pärt Uusberg, aga ka saksa heliloojaid nagu Reger ja Schütz. Mõlemal kontserdil tuleb ettekandele Erkki-Sven Tüüri kooriteos “Missa brevis” ja Tõnu Kõrvits/Doris Kareva “Linnuteelaev” (Saksamaa esiettekanne).

“Lõuna-Saksamaal laulame esmakordselt. Teadmine, et Rhein Vokal festivali kontsert Maria Laach kloostris on väljamüüdud, tekitab ette juba hea tunde, samas ka lisab vastutust. Ootused meie esinemisele on kõrged,” ütles koori dirigent Endrik Üksvärav.

Tänavune suvi on kooril tihe, kokku annab Collegium Musicale sellel suvel 14 kontserti. Juuli lõpus asutakse EV100 programmi raames teele Soome ja Venemaale unustatud rahvaste radadele.

Tallinnas tegutsev Eesti tippkoor COLLEGIUM MUSICALE on tuntud ja tunnustatud oma kõla ja kõrgetasemeliste esituste poolest. Koori repertuaar ulatub renessansist kaasaega, erilisel kohal on eesti heliloojate looming (Arvo Pärt, Veljo Tormis, Erkki-Sven Tüür, Helena Tulve, Tõnu Kõkrvits, Pärt Uusberg jt). Lisaks a cappella teostele esitatakse suurvorme. Koori eesmärk on pakkuda kõrgetasemelisi muusikaelamusi nii Eestis kui väljaspool.

Koor on teinud koostööd erinevate dirigentidega: Tõnu Kaljuste, Andres Mustonen, Aapo Häkkinen (FIN), Kaspars Putninš (Läti), Jos van Veldhoven (Holland), Simon Carrington (UK), Darrel Ang (Singaur/Prantsusmaa), Mihhail Gerts jt. Samuti selliste orkestrite ja ansamblitega nagu Helsingi barokkorkester, Rascher Saxophone Quartet, Tallinna Kammerorkester, Tallinna barokkorkester, Klaaspärlimäng Sinfonietta, Corelli Barokkorkester, barokkorkester Barrocade (Iisrael), Iisraeli sümfooniaorkester Rishon Letzion ja Jeruusalemma sümfooniaorkester.

Kuue tegevusaasta sisse jäävad kontserdid ja festivalid Itaalias (Gorizia, Arezzo, Rooma), Prantsusmaal, Venemaal, Saksamaal, Tšehhis, Poolas, Soomes, Maltal, Iisraelis ja Jaapanis, sh koori Tokyo kontserdil osalesid ka Arvo Pärt ja Erkki-Sven Tüür. 2017. aasta toob koorile kontsertreisid kuues välisriigis – Iisraelis, Hollandis, Poolas, Saksamaal, Venemaal ja Soomes (kahel korral).

Eesti Kooriühing on tunnustanud Collegium Musicalet lausa kahel korral “Aasta koori” tiitliga (2014 ja 2011), Endrik Üksvärav on saanud Noore dirigendi preemia (2011) ja koori CD “Peegel peeglis” on premeeritud tiitliga “Aasta kooriplaat 2012).

Koori tegevust toetab Kultuuriministeerium, Kultuurkapital, Tallinna linn ja AS Ida-Tallinna Keskhaigla. Suurimad koostööpartnerid on Eesti Kontsert ja ERR Klassikaraadio.

Lisainfo koori kohta:
www.collegiummusicale.ee
www.facebook.com/choircollegium