Collegium Musicale laulab Muusikapäeval Tormist ja tähistab sünnipäeva Kreegi rahvaviisidega

Kammerkoor Collegium Musicale annab pühapäeval, 1. oktoobril muusikapäeva puhul kell 14 Tormise loominguga kontserdi Tallinna Loomaaias ja kell 16 Viimsis rannarahva muuseumis. Teisipäeval, 3. oktoobril tähistab koor 7. sünnipäeva kell 19 Niguliste kirikus Cyrillus Kreegi vaimulike rahvaviisidega. Kontserdil on kaastegev Eesti üks väljapaistvamaid džässmuusikuid Jaak Sooäär elektrikitarril.

“Kooril on seljataga uskumatult mitmekesine ja rekordiline hooaeg – 2016/2017 oli meil 54 kontserti, sh 21 neist väljaspool Eestit, “ rääkis dirigent Endrik Üksvärav. “Sünnipäevakontserdil ei tee me sel korral aga tavapärast tagasivaadet hooajale, vaid otsustasime ühe terviku, Cyrillus Kreegi vaimulike rahvaviiside, kasuks. See oli ühtlasi üks meie lemmikkavasid möödunud hooajal. Samuti nautisime koostööd Jaak Sooäärega ning jätkame seda meeleldi”.

“Cyrillus Kreegi kohta öeldakse, et tema loomingus kohtuvad spirituaalne kargus ja ilmalik elurõõm. See iseloomustab ka meie kontserti, kus toimub erinevate stiilide kohtumine.
Ühelt poolt puhas ja ehe koorimuusika, nii nagu Kreek seda kirjutas, teisalt teatud mõttes piiride kompamine. Improvisatsioonide kaudu elektrikitarril. Seda, milliseks täpselt kontsert kujuneb, saavad nii publik kui asjaosalised ise teada kohapeal. Uuesti täpselt sajaprotsendiliselt sama pole võimalik korrata. Nii et omamoodi on kõik kuulajad ühe erilise loomishetke tunnistajateks,” rääkis Üksvärav.

Piletid Collegium Musicale sünnipäevakontserdile on saadaval Piletilevist ja tund enne algust kohapeal.

Kammerkoor COLLEGIUM MUSICALE on tuntud ja tunnustatud oma kõla ja kõrgetasemeliste esituste poolest. Koori dirigent on Endrik Üksvärav. Koori repertuaar ulatub renessansist kaasaega, erilisel kohal on eesti heliloojate looming (Arvo Pärt, Veljo Tormis, Erkki-Sven Tüür, Helena Tulve, Tõnu Kõrvits jt). Peale a cappella teoste esitatakse suurvorme. Koori eesmärk on pakkuda kõrgetasemelisi muusikaelamusi nii Eestis kui väljaspool.

Koor on teinud koostööd erinevate dirigentidega nagu Tõnu Kaljuste, Andres Mustonen, Aapo Häkkinen (Soome), Kaspars Putninš (Läti), Jos van Veldhoven (Holland), Simon Carrington (Ühendkuningriik), Darrel Ang (Singapur/Prantsusmaa), Mihhail Gerts jt ja orkestritega: Helsingi barokkorkester, Rascher Saxophone Quartet, Tallinna Kammerorkester, Tallinna Barokkorkester, Klaaspärlimäng Sinfonietta, Corelli Barokkorkester, barokkorkester Barrocade (Iisrael), Iisraeli sümfooniaorkester Rishon Letzion ja Jeruusalemma sümfooniaorkester.

Seitsme tegevusaasta sisse jäävad kontserdid ja festivalid Itaalias (Gorizia, Arezzo, Rooma), Prantsusmaal, Venemaal, Saksamaal, Tšehhis, Poolas, Soomes, Maltal, Iisraelis ja Jaapanis, sh koori Tokyo kontserdil osalesid ka Arvo Pärt ja Erkki-Sven Tüür.

2017. aasta on toonud koorile kontserdid kuues välisriigis – Iisraelis, Hollandis, Poolas, Saksamaal, Venemaal ja kahel korral Soomes. Aasta tähtsündmuste hulgas on kindlasti Lera Auerbachi “72 Inglit” Eesti esiettekanne koostöös Rascher Saxophone Quartetiga, samuti kontsert Amsterdamis koos Euroopa ühe parima kammerkooriga – Madalmaade Kammerkooriga, osalemine kõrgetasemelisel Rhein Vokal Festivalil ja EV100 välisprogrammi raames toimunud esimene retk sarjast “Unustatud rahvaste radadel”- Soome ja Venemaale Karjala aladele.

Eesti Kooriühing on tunnustanud Collegium Musicalet lausa kahel korral aasta koori tiitliga (2014 ja 2011) ja koori kontsertsalvestusega CD „Peegel peeglis“ on premeeritud tiitliga „Aasta kooriplaat 2012“.

Koori tegevust toetavad Kultuuriministeerium, Kultuurkapital, Tallinna linn, Ida-Tallinna Keskhaigla. Koori suurimad koostööpartnerid on ERR Klassikaraadio ja Eesti Kontsert.

Lisainfo: www.collegiummusicale.ee ja www.facebook.com/choircollegium