05.11.2013
Pressiteade

Pille Lille Muusikute Fondi (PLMF) projekt „Muusikasillad“ korraldab pea 500-le Tallinna õpilasele muusikalisi päevi, mille eesmärgiks on ühelt poolt süvendada laste muusika- ja kultuurihuvi ning teiselt tutvustada vähemusrahvustest muusikuid ning heliloojaid.

Sel nädalal toimub kaks kohtumist, kus Inglise kolledžit külastab 6. novembril Tallinna Humanitaargümnaasium ning Gustav Adolfi Gümnaasiumit 7. novembril Tallinna Pae Gümnaasium. „Esimene projekti kontserdipäev, mis toimus 21. kooli aulas ja kuhu tuli külla Tõnismäe Reaalkool, möödus väga edukalt. Lastele meeldis eriti viktoriin ja kõik olid vaimustuses muusikute kõrgest tasemest,“ lausus tegevjuht Leelo Lehtla.

Projektipäevad 6. ja 7. novembril pakuvad 6-ndate ja 7-ndate klasside õpilastele klassikalise muusika kontserdi, kus esinevad 

Pavlo Balakin (bass), Virgo Veldi (saksofon), Ralf Taal (klaver). 

Lisaks ootab õpilasi:

  • Vestlusring õpilaste ja muusikute vahel. Räägitakse esitatud muusikast, muusikutest, kultuuride erinevusest ja mitmekesisusest, jpm.

  • Viktoriin, mille küsimused on koostatud kontserdil kõlanud muusika ja vestlusringi põhjal ning ka PLMF poolt trükitud kavades oleva informatsiooni põhjal.

  • Ühine ukraina laulu õppimine, et see koos ka esitada.

  • Ekskursioon oma kooli näitamiseks-tutvustamiseks partnerkooli õpilastele.

Viimane projektipäev toimub 14. novembril Tallinna Reaalkoolis, külas Tallinna Juudi Kool.
Projektipäevi viib läbi PLMF looja, ooperilaulja 
Pille Lill. „Mul on alati suur rõõm kui leiame võimaluse selliseid projekte korraldada, sest ühelt poolt saame aidata kaasa partnerkoolide vaheliste suhete arenemisele ning teisalt näen sünergiat, mis tekib nii laste kui õpetajate kui ka muusikute vahel. Muusika on rahvusvaheline keel ning seega parim vahend alustamaks rääkimist kohati tundlikest inimeste erinevusi käsitlevatest teemadest.“

Projekt saab teoks Tallinna Linnavalitsuse Kodurahu programmi toetusel.